Ezzel a játékkal különböző néven és formában találkozhatunk.

Baranya megyében kecskebaknak is nevezik. Egy kb. 3 méter átmérőjű kört rajzolunk a földre, annak közepébe pedig felállítunk egy fadarabot.  A játékosok egy vonal mögött állnak és onnan próbálják eltalálni a fadarabot egy bottal.  Egy játékos csak figyeli a többit, és amikor valakinek sikerül eltalálnia a fadarabot, akkor az a játékos helyet cserél az ügyelővel.  Ha senkinek sem sikerült eltalálnia a fadarabot az első menetben, akkor a vigyázó ad jelt a játékosoknak, hogy mikor mehetnek a botjaikért.  A játék újra indul és a vigyázó ugyanaz marad.

A Zala megyében játszott változatban, amit pötyézésnek is hívnak, a játékosok egy sikeres dobás után újból dobhatnak, addig amíg sikerül eltalálniuk a fadarabot (pötyekarót).  Minden sikeres dobásért kapnak egy pontot.

A Tolna megyében játszott változat hasonlóan kezdődik a Baranya megyeihez.  A különbség akkor van, amikor valaki eltalálja a csülköt; azt az állítónak fel kell állítania, de közben igyekeznie kell egy botot is felvennie, mert az összes játékos aki addig dobott fut a botok felé hogy felvehessen egyet.  Akinek nem jutott, az lesz az új állító.